Kilka słów o wingwave.

Coaching metodą wingwave® jest prawnie strzeżoną, krótkoterminową i niezwykle skuteczną metodą pracy. Szybko i zauważalnie redukuje stres oraz zwiększa kreatywność, sprawność umysłową oraz stabilność emocjonalną w konfilktach. Już po pierwszych sesjach klienci wyraźnie odczuwają zmianę sposobu myślenia i zachowania. Ta metoda Coachingu pozytywnie wpływa na osiąganie celów i ogólną radość życia, bez rozpatrywania negatywnych przeżyć z przeszłości.

Wingwave® powstał w oparciu o trzy, dobrze przebadane, psychologiczne aspekty: bilateralną stymulację mózgu, neurolingwistyczne programowanie oraz test myoastatyczny wywodzący się z kinezjologii.

Samo przeprowadzenie coachingu tą metodą wydaje się łatwe: Coach wprowadza klienta w jawną fazę snu REM (Rapid Eve Movement) za pomocą szybkich, horyzontalnych ruchów ręką. Jedyne zadanie Coachee’a to podążanie oczami za tym ruchem. Dzięki temu dochodzi do bilateralnej stymulacji obu półkul mózgu, co normalnie dzieje się jedynie w fazie snu REM. Dzięki temu możemy „przepracować” emocje, które są dysfunkcjonalne.

Proces coachingu jest wspomagany przez test myostatyczny wywodzący się z kinezjologii: reakcja naszych mięśni pozwala na skonkretyzowanie sytuacji, w której dochodzi do stresu. Jest to często kluczowy moment coachingu – dzięki temu testowi możemy konkretnie odnaleźć stresory lub sytuacje, które obciążają klienta. Czasami nasze logiczne myślenie przyćmiewa intuicję i wypiera emocję, przez co człowiek sam nie wie, skąd się biorą u niego takie czy inne uczucia. Oprócz tego test ten weryfikuje efekty spotkania po zakończonym coachingu. Oznacza to, że można – niezależnie od naszego racjonalnego myślenia – sprawdzić, jakie emocje czy uczucia w ciele wciąż aktywują reakcje stresowe w kliencie lub co zostało przepracowane podczas sesji.

Trzecim elementem wykorzystywanym w wingwave® jest programowanie neurolingwistyczne (NLP). Wszystko, co myślimy – nasze pomysły i lęki, doświadczenia, obrazy i dźwięki – są zapisywane w pamięci i wpływają na nasze zachowanie. Często wypowiadane słowa mają tak duży ładunek emocjonalny, że one same są stresorem. Dokładne słuchanie klienta pozwala lepiej zrozumieć sytuacje, historie i doświadczenia, o których opowiada.

Oczywiście, zadaniem Coacha jest dopasowanie metody do sytuacji, w której się znajdujesz. Pamiętaj – coaching nie jest terapią i aby w nim uczestniczyć, trzeba być zdrowym.