Coaching wingwave jest rozpowszechniony w ponad czterdziestu krajach na świecie. Jest wykorzystywany z powodzeniem w wielu obszarach i konkretnych sytuacjach, jak na przykład:
- bycie przełożonym / szefem / pracownikiem (pewność siebie w rozmowach, rozwiązywanie konfliktów, przygotowanie na trudne sytuacje w przyszłości),
- sport (mentalny trening na zawodach, przepracowanie wypadków i porażek z przeszłości),
- sytuacje stresujące i fobia (pająki, węże, dentysta, latanie samolotem),
- zaburzenia w jedzeniu (problemy z wagą) oraz uzależnienia,
- nauka (problemy z koncentracją, blokady, podwyższenie kreatywności),
- codzienność w życiu prywatnym (konflikty w rodzinie, rozczarowanie, komunikacja i kryzysy w związku).
Wingwave można stosować w trzech następujących dziedzinach:
- Regulacja stresu (PSI = Performance Stress Impriting)
Coaching daje możliwość skutecznej niwelacji stresu związanego np. z napięciami społecznymi (w szkole, w pracy, z klientami), stresem związanym z przemówieniami czy wystąpieniami, strachem przed lataniem czy psychosomatycznym stresem pokazującym się np. w bezsenności czy migrenach. Dzięki odnalezieniu i stabilizacji wewnętrzej równowagi, klienci odczuwają spokój i są gotowi na codziennie – prywatne i biznesowe – wyzwania.
- Ressourcen-Coaching (coaching „zasobów”)
Ten sposób interwencji jest wykorzystywany przede wszystkim w rozwoju – dzięki temu możemy zwiększyć kreatywność, pracować nad przekonującą charyzmą, wizualizować cele i drogę do nich. Ważnym punktem jest również coaching in vivo – czyli mentalne przygotowanie do uzyskania jak najlepszych wyników podczas zawodów sportowych, występów czy egzaminów.
- Belief-Coaching (coaching przekonań)
Celem interwencji jest uzyskanie stabilnej emocjonalnie podstawy osobistych przekonań – jak się czuję, kim jestem. Również prywatne przekonania usłyszane w przeszłości, które wciąż siedzą w pamięci, jak np. „nie jestem dobrym człowiekiem” czy „nie zasługuję na miłość”, można dzięki interwencji zmienić na takie, które wzmacniają wewnętrzy spokój.